DOLNY ŚLĄSK
Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.
Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.

Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska. Najpierw spotkanie i rozmowy z mieszkańcami Strzegomia, chwilę później wizyta w zakładzie Diory w Świdnicy, a następnie przejazd do serca subregionu - Wałbrzycha. Stąd już prosto na otwarcie drogi ekspresowej S3. Po drodze oczywiście nie zabrakło czasu na rozmowę z najmłodszymi sympatykami Prawo i Sprawiedliwość z całej okolicy i wspólny przejazd autokarem. #RazemDlaDolnegoŚląska  https://www.facebook.com/DworczykMichal

Premier Morawiecki w świdnickim zakładzie Diora: Dlaczego te ziemię nie mogą mieć takich samych szans na rozwój jak Wrocław? Mateusz Morawiecki spotkał się z kierownictwem i pracownikami Diory w Świdnicy. Była to okazja, by przybliżyć trudne losy tej firmy spowodowane transformacją ustrojową i złymi decyzjami wcześniejszych władz.
- Każdy, kto żył w PRL-u wie, że Diora była jedną z naszych najlepszych marek eksportowych. Co się potem stało? Na początku lat 90. Diora Dzierżoniów i spółki zależne po prostu poupadały. Liberałowie nie dbali o nasze polskie firmy. Doszło do tego, że praktycznie główna część Diory zbankrutowała. Teraz, po latach, w Świdnicy Diora zaczyna odzyskiwać dawny blask. Jak to się dzieje? Agencja Rozwoju Przemysłu uwierzyła w plan Diory i zainwestowała kapitał, który posłużył do zakupu nowych maszyn i zatrudnienia ludzi. Ponad 95 procent całej produkcji idzie na eksport. Jeżeli zachodzi taka sytuacja, to znaczy, że zakład nabiera wiatru w żagle i jest coraz lepiej – tłumaczył premier Morawiecki.
https://gazetawroclawska.pl/premier-morawiecki-w-swidnickim-zakladzie-diora-dlaczego-te-ziemie-nie-moga-miec-takich-samych-szans-na-rozwoj-jak-wroclaw/ar/c1-17935881

Firma Diora - Świdnica Sp. z o.o.
Jeden z największych w Europie producentów profesjonalnych obudów do kolumn głośnikowych. Siedziba firmy znajduje się w Świdnicy, na obszarze największej strefy ekonomicznej w Europie – WSSE INVEST-PARK. Lokalizacja Przedsiębiorstwa to doskonałe rozwiązanie logistyczne. W pobliżu znajduje się autostrada A4 oraz międzynarodowy port lotniczy.
Premier przypomniał historię firmy, która w czasach PRL-u była jedną z polskich marek eksportowych. Na początku lat 90-tych spółki zależne od Diory upadały. Obecnie firma, dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu, odradza się.
– Po latach, tutaj w Świdnicy, Diora zaczyna odzyskiwać swój dawny blask. Przede wszystkim dlatego, że Agencja Rozwoju Przemysłu uwierzyła w plan Diory-Świdnica. Zainwestowała kapitał, włożony kapitał posłużył do zakupu nowych maszyn, zatrudnienia ludzi i dzisiaj to, co widziałem tutaj - super precyzyjna robota - to najlepiej niech świadczy o tym fakt, że ponad 95% całej produkcji idzie na eksport – podsumował szef polskiego rządu.
https://www.gov.pl/web/premier/swidnica-premier-mateusz-morawiecki-o-kontynuacji-dzialan-rzadu-na-rzecz-przedsiebiorcow2

Spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych - 16.09.2023.
Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023. Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.
Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.

 

Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.
Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023. Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023. Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023. Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023. Kolejna wizyta Premiera Mateusz Morawiecki na południu Dolnego Śląska - 29.09.2023.
Tekst i foto UW Wrocław.